Варикозна хвороба отримала свою назву від латинського слова varix (вузол). Жінки хворіють в три рази частіше, ніж чоловіки.

 У нормі кров тече по артеріях вниз (від серця до ніг), а по венах повертається назад. Нормальний відтік в венах забезпечують клапани. Якщо хід крові з якихось причин порушується (наприклад, через клапанну недостатність), кров у венах застоюється - судини ніг втрачають свою еластичність і розтягуються.На розвиток варикозної хвороби у наших співгромадян вплинула модернізація унітазів, а саме – збільшення їх висоти до загальноєвропейського стандарту (40 см). В азіатських країнах варикоз частіше турбує не шанувальників традиційних рогож, а європейських стільців і крісел. До речі, геморой – це одна з форм варикозу.  

Хронічна венозна недостатність небезпечна грізними ускладненнями. Найпоширеніші з них - флебіт (запалення стінок вен), тромбофлебіт (утворення згустків крові у венах і їх подальше запалення) і трофічні виразки, які довго не гояться. Ускладнення варикозної хвороби може проявитися тромбозом вен. Найнебезпечніші - так звані флотуючі тромби, які прикріплені до стінки судини всього в одній точці. Такий тромб в будь-який момент може відірватися, наприклад при щонайменшій зміні тиску, після фізичного зусилля, і пуститися у вільне плавання, що в результаті часто призводить до закупорки легеневої артерії або судин головного мозку. Наша "Зелена планета" закликає не маскувати і ховати варикоз, а лікувати. Для того маємо арсенал цілющих рослин. Звертайтеся!  тел. 0986624406

Теги:

Те ж в категорії

Схожі новини по тегам